Rieši problémy:
Charakteristika

Otázky a odpovede

Hydrokélu, vodný pruh.

Mužov mladšieho aj staršieho veku.

Ženy.

Operácii hydrokély predchádza konzultácia na našej ambulancii v Bratislave alebo v Piešťanoch. Počas konzultácie vykonáme vyšetrenia a odlíšime hydrokélu od nádoru, zápalu alebo úrazu semenníka. Nemenej dôležité je odlíšiť vodný pruh od ingvinálnej alebo skrotálnej hernie / klasickej slabinovej prietrže /. Stanovíme si termín operácie, dohodneme si interné a anesteziologické predoperačné vyšetrenie.

Pred samotnou operáciou si doma deň pred výkonom oholíte miešok a okolie penisu. V zdravotníckych potrebách si kúpite medicínsky textilný suspenzor, ktorého veľkosť Vám doporučíme počas konzultácie u nás. Tento si so sebou prinesiete na kliniku k operácii. Na kliniku prichádzate obvykle v ranných hodinách nalačno.

Po operácii odídete z kliniky v sprievode dospelej osoby.

Po operácii si denne preväzujete ranu na miešku. Po umytí rany roztokom Betadinového mydla ranu vysušíte gázou a natriete Framykoin alebo Bactroban masťou, prikryjete sterilnou gázou a nasadíte si suspenzor. Preväzy sú potrebné 7-14 dní podľa rýchlosti hojenia rany. Šicí materiál sa spontánne rezorbuje, stehy nie je potrebné vyberať.

Operácia hydrokély dospelých skúsenosti / recenzie