Vazektómia komplikácie

Charakteristika
Aké sú komplikácie spojené so sexom po vazektómii? Vazektómia prináša niektoré pooperačné komplikácie a riziká, ktoré pri správnej regenerácii zmiznú do niekoľkých týždňov. Je dôležité dodržať obvykle 4 dňovú sexuálnu absenciu.                                                       Po zákroku môžete mať pri sexe nasledujúce pocity:
  • mierna bolesť
  • bolesti a modriny okolo mieška
  • krv v sperme
  • opuch v oblasti genitálií
  • krvné zrazeniny v oblasti genitálií
Sex zahŕňa mnoho pohybu a nárazov. Pokiaľ máte bolesť a opuch po vazektómii, sexuálna aktivita môže tieto príznaky predĺžiť. Vo chvíli, kedy symptómy odznejú a rany sa zahoja, budete môcť byť znovu aktívny v sexuálnom živote. Pooperačná regenerácia po vykonaní vazektómie Po vazektómii budete mať jeden alebo dva drobné rezy do 4 mm, ktoré sa obvykle do 2 týždňov zahoja a stehy do 3 týždňov spontánne vymiznú. So sexom po vazektómii  počkajte 4 dni. Mohli by sa vám znovu otvoriť rany a baktérie by potom mali ľahký prístup do rany. Tým sa zbytočne vystavujete riziku infekcie a pohlavným nákazám.

Otázky a odpovede

Vazektómia je trvalá antikoncepčná metóda pre mužov.

Vazektómia je vhodná pre mužov, ktorí už majú svoje reprodukčné obdobie dokončené, alebo inak povedané už majú deti a rozhodli sa už neplodiť ďalšie. Rozhodnúť sa pre sterilizáciu je zodpovedný krok, ku ktorému po zrelej úvahe pristupujú muži žijúci vo viacdetnom manželstve po dôkladnej porade s partnerkou.

Pre muža mladšieho ako 18 rokov a pre muža, ktorý plánuje rodinu. Pre mužov s poruchou zrážania krvi.

7 dní pred procedúrou je po porade s lekárom potrebné vysadiť alebo upraviť užívanie liekov, ktoré majú vplyv na zrážanlivosť krvi. Ak nejaké lieky užívate, informujte o nich 7 dní pred zákrokom lekára.

Deň pred zákrokom je vhodné si oholiť ochlpenie na miešku a v okolí genitálu.

Po výkone sa kontroluje u daného jedinca spermiogram 2-krát a až po 2 spermiogramoch s nulovým výskytom spermií je možné hovoriť o dokončenej sterilizácii. Presný rozpis kontrol po vazektómii Vám lekár oznámi pri vstupnej konzultácii.

Po zákroku nie je potrebná práceneschopnosť. Obvykle nie sú potrebné ani analgetiká.

Po zákroku je vhodné 2-3 dňové telesné šetrenie, hygiena kože genitálu a použitie antiseptickej masti na operačnú ranku. Kožné stehy sa rozpustia obvykle do 10-20 dní po zákroku.

Vazektómia skúsenosti / recenzie