Bolesť v podbrušku

Varikokéla

Varikokéla je cievne ochorenie, ktoré sa prejavuje ako zmnoženie a rozšírenie ciev v miešku mužov. Obvykle sa vyskytuje viditeľne na ľavej strane, čo súvisí s kolmým vyústením testikulárnej žily do ľavej renálnej vény. Nie zriedka sú varikokély aj obojstranné. Varikózne rozšírené plexy žíl varikokély môžu byť bolestivé a spôsobujú u niektorých pacientov nepríjemné ťahové pocity v miešku. Druhou komplikáciou varikokély býva znížená plodnosť až neplodnosť u muža. Táto je spôsobená nadmerným ohrievaním semenníka rozšírenými žilami alebo porucha výživy buniek semenníka. Následnou komplikáciou je hypotrofia semenníka s jeho postupným zmenšovaním a znížením produkcie testosterónu. V neposlednom rade môže byť varikokéla esteticky rušivým faktorom znepríjemňujúcim sexuálny život muža. Ak je obťažujúca alebo zhoršuje plodnosť muža, riešením je mikrochirurgická operácia varikokély.

Hyperaktívny močový mechúr

Naše pracovisko je špičkovo vybavené na liečbu a diagnostiku syndrómu dráždivého (hyperaktívneho)  močového mechúra.

Chodíte často močiť ?

Trápi Vás nočné močenie ?

Močíte malé porcie moču ?

Máte silné nutkanie na močenie ?

Trápia Vám bolesti v podbrušku ?

Dráždivý močový mechúr je ochorením žien i mužov, ktoré býva mylne diagnostikované ako časté zápaly močových ciest. Následne zbytočne liečené opakovane antibiotikami. Niekoho postihuje časté močenie a nutkanie na močenie, iný má skôr bolesti v podbrušku. Vrcholným štádiom ochorenia je únik moču spojený s nutkaním na močenie. Naše pracovisko poskytuje komplexný program diagnostiky a liečby tohoto ochorenia. Diagnostika spočíva v dôslednej anamnéze spojenej s vyplnením mikčného denníka, vyšetrením moču, ultrasonografickým a prípadne aj cystoskopickým vyšetrením. Liečba je multimodálna, zahŕňa nielen liečbu modernými liekmi ale aj tréning svalov panvového dna na unikátnej elektomagnetickej stoličke EMSELLA, ktorú vlastníme ako jediné pracovisko na Slovensku. Počas liečby na našom modernom prístroji precítite svoje panvové dno a močový mechúr a aktiváciou vlastných svalov a nervového systému spoločne obnovíme normálne močenie a schopnosť udržať moč.

Prostatitída

Chronická prostatitída je príčinou bolestí panvového dna, obtiaží s močením , niekedy je doprevádzaná aj zvýšenou telesnou teplotou a problémami v sexuálnom živote. Nie je ochorením len starších mužov ale aj mladších vekových skupín.
Existuje viacej foriem prostatitídy : 1. Akútna bakteriálna prostatitída. Je vyvolaná baktériami a prejavuje sa akútnymi príznakmi: Zimnica a horúčka, bolesť spodnej časti chrbta, podbrušia, hrádze, pálenie pri močení až neschopnosť sa vymočiť. 2. Chronická bakteriálna prostatitída je tiež vyvolaná baktériami, ale má zdĺhavý priebeh. Jej príznakmi sú bolesti v podbrušku a hrádze, občasné pálenie pri močení, nechuť do sexu a nezriedka aj porucha erekcie. 3.Syndróm chronických panvových bolestí je najčastejšou formou prostatitídy. Má zdĺhavý priebeh, ale bez prítomnosti infekcie. Môže byť zápalová alebo nezápalová. Prejavuje sa podobne ako chronická bakteriálna prostatitída : Bolesti na hrádzi, v semenníkoch, v pohlavnom úde a v oblasti močového mechúra, bolesti pri močení a ejakulácii. Ochorenie má obdobia zlepšenia a zhoršenia. 4. Asymptomatická zápalová prostatitída je bezpríznakové ochorenie, ktoré sa náhodne zistí pri urologickom vyšetrení, alebo pri biopsii prostaty.

Diagnostika prostatitídy spočíva v dôkladnej anamnéze, vyšetrení moču, exprimátu prostaty, ejakulátu, pohmatovom vyšetrení prostaty a ultrasonografickom vyšetrení.

Liečba prostatitídy spočíva v aplikácii antibiotík / v prípade bakteriálnej prostatitídy / , nesteroidných analgetík, alfablokátorov, fytopreparátov, antimuskariník a aplikácii tepla. Vysoko účinnou metódou liečby chronickej prostatitídy je ESWT / liečba rázovou vlnou / . Chronická prostatitída a syndróm chronických panvových bolestí sú optimálne indikácie na liečbu rázovou vlnou. Metóda ESWT spočíva v aplikácii mimotelových rázových vĺn na kalcifikované jazvy prostaty, na ktoré adherujú baktérie. Účinkom rázovej vlny dochádza k deštrukcii kalcifikátov, ktoré sú fagocytovateľné leukocytmi a následne ľahšie eliminované vlastným imunitným systémom. Liečba je ambulantná, nevyžaduje hospitalizáciu. Pacient u nás absolvuje sériu minimálne 4 sedení , 1-krát za jeden až 2 týždne.

Únik moču u žien

Pri diagnostike úniku moču u žien je potrebné v prvom rade vykonať správnu diagnostiku typu a stupňa inkontinencie. Následne možno navrhnúť účinnú liečbu. Pri analýze liečebných možností je treba vziať do úvahy nielen vek pacientky,limity vyplývajúceho zo zdravotného stavu jednotlivca, ale aj priania pacientky. Naše pracoviská po vykonaní dôslednej diagnostiky ponúkajú neinvazívne, miniinvazívne a aj operačné metódy liečby. Pokúsime sa vždy s našou pacientkou nájsť pre ňu optimálne a čo najmenej nepríjemné riešenia.

Prolaps orgánov panvového dna

Prolaps panvových orgánov (cystokéla, rektokéla, vaginálny prolaps, prolaps panvových orgánov) je časté ochorenie postihujúce až 50% žien, ktoré rodili. V minulosti sme mali k dispozícii len dve liečebné možnosti : podporné vaginálne pesary a chirurgické metódy liečby. Obe tieto liečebné modality sú spojené s rôznymi problémami a nežiadúcimi účinkami liečby. ProlapLase® je nová, inovatívna Er:YAG laserová liečebná neinvazívna alternatíva na liečbu vaginálneho prolapsu  ľahkého až stredne ťažkého stupňa. Využíva jemný, neablatívny fototermálny efekt Fotona SMOOTH módu, ktorý spevňuje tkanivá pošvy a vystužuje vaginálny kanál. Publikované klinické štúdie metódu potvrdili ako efektívnu, ľahko vykonateľnú a bezpečnú.

Príznaky:

  • vychádzajúca maternica

Objednajte sa na konzultáciu

PRACOVISKO Bratislava

PRACOVISKO piešťany

Kontaktujte nás

    Po vypísaní formuláru Vás bude kontaktovať naša recepcia.

    *Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA. Ochrana súkromia a zmluvné podmienky