Je naozaj veľkosť penisu dôležitá?

Autor článku
MUDr. Milan Gajdoš, MPH
Ktorý vykonal viac ako 5000 zákrokov
Je veľkosť penisu naozaj dôležitá

Veľkosť penisu už od nepamäti podlieha rôznym diskusiám a dohadom. Dĺžka priemeru v Európe predstavuje 15 centimetrov. Ak by sme sa zamerali na najväčšie priemery, rozhodne by sme sa dopracovali ku krajinám Afriky a Latinskej Ameriky (priemer v týchto krajinách sa pohybuje okolo 17 centimetrov). Pravdou je, že dĺžka penisu je často porovnávaným parametrom nielen medzi ľuďmi. Porovnávanie sa týka takmer všetkých cicavčích druhov. Malý penis býva problémom, ktorý trápi nejedného muža. Hneď na začiatku si však považujeme za povinnosť podotknúť, že je to psychický a nie fyzický problém. Touto tematikou vás prevedieme v našom dnešnom článku. 

Záleží ženám na veľkosti penisu? 

Áno i nie. V tomto ohľade vám nemôžeme napísať jednoznačnú odpoveď, pretože dámy majú rôzne preferencie a očakávania. Na druhej strane však veľkosť penisu nie je rozhodujúcim faktorom. Rôznymi štúdiami je dokázané, že veľkosť penisu neovplyvňuje to, či vy alebo vaša partnerka dosiahnete uspokojenie. 

V oboch prípadoch je rozhodujúca správna technika, nie dĺžka ani hrúbka. Ku správnej stimulácii môže dochádzať v podstate s akoukoľvek veľkosťou. Problém nastáva paradoxne pri opačnej situácii. Príliš dlhý alebo i príliš hrubý penis môže byť zodpovedný za bolesť pri sexe, ktorú ženy pociťujú. Hoci je pošva elastická, jej roztiahnutie je nebolestivé len do určitej miery. Práve z toho dôvodu je potrebné zvládnuť správnu techniku a až potom (ak vôbec) sa zameriavať na ostatné parametre. 

Aká je ideálna veľkosť penisu? 

Definovať ideál je v mnohých prípadoch mimoriadne náročné. Ideálna veľkosť totiž neexistuje a v podstatnej miere závisí ohodnotenie mužnosti na preferenciách partnerky. V minulosti sa často stretávali s mýtom, že ženy dokáže uspokojiť len väčšia veľkosť penisu. Nie je to však pravda a v dnešnej dobe je už tento mýtus v mnohých ohľadoch prekonaný. 

V prvom rade nemôžeme zabúdať na vzťah medzi partnermi. Vzájomné puto je často dôležitejšie ako veľkosť. Okrem toho sú tu i faktory, ktoré spomíname vyššie (veľký penis spôsobuje dámam často bolesť, správna technika dokáže zabezpečiť stimuláciu i pri podpriemernej veľkosti). 

Ako si správne odmerať penis? 

Chápeme však, že sa len tak jednoducho neuspokojíte s chlácholivými rečami. Zväčšenie penisu je témou zaujímajúcou každého muža, ktorý oplýva podpriemerným alebo malým penisom. Väčší penis nemusí byť hneď zárukou úspechu. Skôr, ako sa začnete zaoberať metódami predĺženia penisu, zamerajte sa na to, či svoj penis meriate správne. 

Krajčírsky meter na meranie penisu

Pri meraní penisu sa môžete zamerať na dve metódy, ktoré vám umožnia zistiť správnu dĺžku. 

  1. meranie s pritlačením na kosť – odporúčame vám používať krajčírsky meter miesto tradičného pravítka (krajčírsky meter vám umožní zmerať penis i s jemným zakrivením). Koniec metra pritlačte na lonovú kosť a merajte až po koniec penisu 
  2. meranie bez pritlačenia na kosť – meter umiestnite nad svoj penis, ale netlačte na lonovú kosť a postupujte ako pri predchádzajúcom meraní

Je len na vás, ktorú metódu si vyberiete. Ak dokážete správne previesť prvú metódu, rozhodne získate presnejšie výsledky. Pri každom meraní však voľte vždy rovnakú metódu, aby nedošlo k zbytočnému skresleniu výsledkov. 

Závisí od veľkosti penisu i kvalita sexu? 

Otázka, ktorá zaujíma mnohých mužov. Odpoveď na ňu prezrádzame už v predchádzajúcich riadkoch, ale napriek tomu považujeme za dôležité opakovať ju. Veľkosť penisu je preceňovaná a kvalita sexu je na nej závislá minimálne. Oveľa dôležitejšia je správna technika stimulácie seba i partnerky. 

V praxi sa často stretávame s problémom, že páni si tak vsugerujú problém malého penisu, že ich nastavenie mysle ovplyvní okrem nich i partnerku. Kvalita sexu tak klesá nie z dôvodu jeho malej veľkosti, ale predovšetkým kvôli nízkemu sebavedomiu. Mimoriadne malý penis, je skutočnou raritou. 

Kedy je penis skutočne považovaný za malý? 

Ako by sme mohli definovať malý penis? Z anatomického hľadiska je za malý penis (stretnúť sa môžeme i s označením mikropenis) považovaný penis, ktorý v stoporenom stave neprekračuje hranicu 7 cm. V pokojovom stave je tento penis vo väčšine prípadov dlhý len niekoľko centimetrov. 

Štatistické údaje však neklamú a v prípade veľkosti penisu hovoria jasnou rečou: 

  • mikropenis – 0,6% mužov 
  • penis, ktorého dĺžka sa pohybuje v rozmedzí 12–16 centimetrov – 95% mužov 
  • penis, ktorého dĺžka je väčšia ako 17 centimetrov – 4,4% 

Podľa dlhodobých prieskumov, ktoré máme k dispozícii, však až 45% mužov trpí úzkosťou z dôvodu malého penisu a rozmýšľa nad predĺžením penisu. Tento fakt sa často pretavuje do kvality sexu. Pri prieskumoch môžeme ešte chvíľu zostať – až 87% žien nezáleží na veľkosti penisu a oveľa dôležitejšie je pre ne správanie partnera pri milostných hrách. Prečo je to tak? Pravdepodobným dôvodom je, že až 70% žien privádza k orgazmu stimulácia klitorisu a nie pošvy. 

Akú veľkosť penisu preferujú ženy? 

Priemerná hĺbka vagíny predstavuje približne 8 centimetrov. Pre ženy je ideálna dĺžka taká, ktorá im zabezpečuje naozaj príjemnú stimuláciu. V tomto smere sa naozaj nemusíme obmedzovať na suché dáta a škatuľkovať veľkosť mužského penisu do určitého rozpätia. 

Cviky na zväčšenie penisu? Áno, skutočne existujú 

Existuje niekoľko cvikov, ktoré dokážu podporiť veľkosť penisu. Nečakajte však od nich zázraky, vo väčšine prípadov dokážu predĺžiť penis len o niekoľko centimetrov. Zamerať sa môžeme na dve rôzne metódy: 

  • cviky, ktoré podporujú prekrvenie – dochádza k zlepšeniu erekcie i k zhrubnutiu penisu. Predstavujú rozvoj prirodzeného potenciálu. Kvalitu erekcie môžu zlepšiť i známe Kegelove cviky 
  • cviky, ktoré sú naozaj zamerané na predĺženie – cieľom týchto cvikov je podporiť tvorbu nového tkaniva a v skutočnosti naozaj predĺžiť penis (odporúčané maximum sú 2 centimetre). Tieto postupy je však odporúčané vykonávať pod dohľadom lekára, ktorý rozhodne vie, ako správne postupovať. Pri neuváženom a extrémnom naťahovaní môže dôjsť k poškodeniu tkaniva penisu, zjazveniu alebo dokonca k trvalému ohnutiu

Ako inak dosiahnuť zväčšenie penisu? 

Predĺženie penisu je možné i ďalšími spôsobmi. V našom dnešnom článku vám predstavíme dva, ktoré sú rozhodne účinné. Nedôjde však k umelému predĺženiu penisu, ale k rozvoju vášho prirodzeného potenciálu. 

  1. Chudnutie telesného tuku – chudnutie telesného tuku pomáha zväčšiť penis predovšetkým opticky. Nadbytočný tuk často spôsobuje, že penis vyzerá menší, ako v skutočnosti je. Ak sa zameriate na odstránenie zlozvykov v podobe konzumácie nezdravého jedla, fajčenia a konzumácia alkoholu v nadmernom množstve, môžete zároveň podporiť i svoju erekciu.
  2. Zamerajte sa na prekrvenie – prekrvenie je možné dosiahnuť cvikmi, ktoré prezrádzame v predchádzajúcom bode, i osvojením si určitých návykov. Ideálne je prestať nosiť tesnú bielizeň z umelých vlákien. Zamerajte sa napríklad na bielizeň vyrobenú z bavlny, ktorá je priedušná a podporuje dostatočné prekrvenie.
  3. Zväčšenie penisu kyselinou hyalurónovou – aplikovaním kyseliny hyalurónovej môžete dosiahnuť okamžité zväčšenie hrúbky aj dĺžky penisu. Pri tejto voľbe zväčšenia penisu je dôležité myslieť na kvalitu kliniky v ktorej sa rozhodnete zákrok podstúpiť. 

Zväčšenie penisu

Naše pracovisko využíva bezpečný britský protokol injektáže kyseliny hyalurónovej, ktorá umožňuje pacientom bezpečne a veľmi efektívne zväčšiť obvod (hrúbku) penisu prakticky ihneď. Vďaka unikátnej…

Spojte prvý a druhý bod a dosiahnete skutočné výsledky. Veľkosť penisu je v mnohých prípadoch zrkadlom životného štýlu. 

Ktorá metóda zväčšenia penisu je najúčinnejšia? 

Bolo by krátkozraké zamerať sa len na jednu metódu. Odporúčame optimálnu kombináciu cvikov so zdravým životným štýlom a podporou prekrvenia. Ak však máte záujem o okamžité zväčšenie penisu, odporúčame vám nechať si aplikovať kyselinu hyalurónovu.