Bolesť pri erekcii

Krátka uzdička penisu

Krátka uzdička penisu je nepríjemný problém, ktorý môže byť príčinou bolestí v oblasti penisu. Pri sexuálnom styku môže dôjsť k jej bolestivému pretrhnutiu spojenému s krvácaním a môže byť aj príčinou predčasnej ejakulácie. Ide o vrodený alebo aj získaný jav, napríklad po zjazvení predchádzajúceho pretrhnutia uzdičky.

U detí môže byť príčinou porúch vývoja penisu a žaluďa penisu.

Zúžená predkožka

Zúžená predkožka je stav, kedy sa nedá vôbec koža stiahnuť cez žaluď, alebo len čiastočne. Výsledkom tohto stavu sú bolesti pri stoporení penisu, nemožnosť dodržiavať hygienu predkožky, zápach penisu, nemožnosť súložiť, problémy pri súloži, estetický defekt rušivý pri sexe a v partnerskom živote, opakované pukliny kože penisu po stoporení až nemožnosť sa vymočiť v prípade pokročilých stádií. Fimóza je aj rizikovým faktorom vo vzťahu k rakovine penisu. U detí môže byť zúžená predkožka aj zábranou normálneho vývoja penisu a zápalov močových ciest a obličiek.

Zápal predkožky

Zápal predkožky môže byť akútny (krátkotrvajúci) alebo chronický (dlhodobý). Príčinou akútneho zápalu predkožky bývajú najčastejšie nedostatočná hygiena, nechránený pohlavný styk, alebo cukrovka. V prípade, že zápal dlhodobo pretrváva, alebo sa opakuje môže sa vyvinúť chronický zápal predkožky, pri ktorom dochádza k zjazveniu predkožky aj k jej zhrubnutiu. Drobné jazvy a ragády predkožky sa časom retrahujú a vzniká zúženie predkožky, čiže fimóza.

Čašté sú zápaly predkožky u chlapcov, ktorý majú zúženú predkožku alebo fimózu.

Peyronieho choroba (Induratio penis plastica)

PEYRONIEHO CHOROBA alebo IPP (Induratio penis plastica) je lokalizované ochorenie penisu, pri ktorom vzniká zápalové ložisko obalov toporivých telies penisu. V prvých fázach ochorenia je sprevádzané bolesťou penisu v mieste vznikajúceho plaku . Plak (ložisko lokalizovaného zápalu) postupne tvrdne a ukladajú sa do neho aj kalcifikáty. Toto ochorenie, ak sa nelieči, môže viesť k zakriveniu penisu alebo iným deformáciám, poruche erekcie a nezriedka k neschopnosti súložiť.

Dôležité je vedieť, že čím skôr sa liečba začne , tým je úspešnejšia, pretože ochorenie sa obvykle dá zastaviť a zabrániť tak deformácii penisu a bolestiam. Pri bolesti penisu, hmatnom zatvrdnutí neváhajte a objednajte sa na vyšetrenie čím skôr, predídete tak deformáciám penisu, bolestiam a impotencii. Pokročilé formy s výraznými deformitami penisu je treba liečiť operačne.

Naše pracovisko používa v liečbe začínajúcich a ľahších foriem kombináciu metód – ultrazvukovú rázovú vlnu ESWT a injekčnú liečbu látkami ovplyvňujúcimi zápal alebo enzýmami. V prípade ťažkých foriem s výraznými deformitami penisuje obvykle potrebná chirurgická liečba.

Objednajte sa na konzultáciu

PRACOVISKO Bratislava

PRACOVISKO piešťany

Kontaktujte nás

    Po vypísaní formuláru Vás bude kontaktovať naša recepcia.

    *Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA. Ochrana súkromia a zmluvné podmienky