Peyronieho choroba (Induratio penis plastica)

Možné riešenia:

Peyronieho choroba (Induratio penis plastica) príznaky

Popis problému

PEYRONIEHO CHOROBA alebo IPP (Induratio penis plastica) je lokalizované ochorenie penisu, pri ktorom vzniká zápalové ložisko obalov toporivých telies penisu. V prvých fázach ochorenia je sprevádzané bolesťou penisu v mieste vznikajúceho plaku . Plak (ložisko lokalizovaného zápalu) postupne tvrdne a ukladajú sa do neho aj kalcifikáty. Toto ochorenie, ak sa nelieči, môže viesť k zakriveniu penisu alebo iným deformáciám, poruche erekcie a nezriedka k neschopnosti súložiť.

Dôležité je vedieť, že čím skôr sa liečba začne , tým je úspešnejšia, pretože ochorenie sa obvykle dá zastaviť a zabrániť tak deformácii penisu a bolestiam. Pri bolesti penisu, hmatnom zatvrdnutí neváhajte a objednajte sa na vyšetrenie čím skôr, predídete tak deformáciám penisu, bolestiam a impotencii. Pokročilé formy s výraznými deformitami penisu je treba liečiť operačne.

Naše pracovisko používa v liečbe začínajúcich a ľahších foriem kombináciu metód – ultrazvukovú rázovú vlnu ESWT a injekčnú liečbu látkami ovplyvňujúcimi zápal alebo enzýmami. V prípade ťažkých foriem s výraznými deformitami penisuje obvykle potrebná chirurgická liečba.

Ako sa dá riešiť tento problém?

Prosím objednajte sa na konzultáciu a spolu problém vyriešime.

Objednajte sa na konzultáciu

PRACOVISKO Bratislava

PRACOVISKO piešťany

Kontaktujte nás

    Po vypísaní formuláru Vás bude kontaktovať naša recepcia.

    *Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA. Ochrana súkromia a zmluvné podmienky

    HĽADALI STE TIEŽ AKO