Slabá erekcia

Erektilná dysfunkcia (porucha stoporenia penisu)

Čo je erektilná dysfunkcia a ako ju diagnostikujeme ?

Erektilná dysfunkcia je nedostatočné alebo úplne chýbajúce stoporenie pohlavného údu, čo sťažuje alebo znemožňuje pohlavný styk. Porucha stoporenia môže byt spôsobená chorobou alebo má psychogénny pôvod. K dosiahnutiu dobrej erekcie sú potrebné aj mužské hormóny. Každé ochorenie, ktoré poškodzuje nervový a cievny systém, môže poškodiť schopnosť stoporenia pohlavného údu. Najčastejšie sú to cukrovka, vysoký krvný tlak, ateroskleróza, stavy po operáciách hrubého čreva, prostaty a depresie.

Erekcia môže byť poškodzovaná fajčením, konzumáciou alkoholu a omamných látok. V diagnostike sa zameriavame na komplexné posúdenie zdravotného stavu muža so zameraním na vylúčenie spomenutých ochorení. Vyšetríme hladinu testosterónu a cievny systému penisu.

Ako liečime poruchy erekcie ?

V prvej línii liečby porúch erekcie sa uplatňujú lieky. Tieto sú v podobe tabliet alebo gélov. Obsahujú sildenafil, tadalafil, vardenafil , avanafil alebo prostaglandíny. V prípade ich slabého efektu sa využívajú lieky druhej línie.

V druhej línii pristupujeme k injekčnej liečbe erektilnej disfunkcie. V tejto fáze sú injekčné preparáty, aplikované injekčne do penisu. Ide o liečivá, ktoré zabezpečia dostatočné prekrvenie toporivých telies údu. Pacienta pri návšteve u nás presne naučíme ako si injekciu aplikovať.

Novou metódou liečby je terapia rázovými vlnami (LSTC – Linear Shockwave Tissue Coverage). Na našej klinike najčastejšie liečime erektilnú disfunkciu rázovými vlnami. Tento spôsob liečby je vhodný pre väčšinu pacientov.

Poslednou možnosťou liečby porúch erekce je implantácia protéz penisu.

Komplikácie cukrovky

Zápaly predkožky a následné zúženie predkožky a vznik diabetickej fimózy alebo diabetickej chronickej balanitídy je jednou z častých komplikácií cukrovky. Vzniká ako dôsledok hyperglykémie a jej metabolických dôsledkov vedúcich prevažne ku kvasinkovým ale aj bakteriálnym alebo zmiešaným zápalom predkožky. Dlhodobý zápal predkožky vedie k jej jazveniu, zhrubnutiu a následnej nemožnosti ju pretiahnuť cez žaluď. Výborným riešením je obriezka, ktorá zabezpečí vyriešenie problému.

Ďalšou urogenitálnou komplikáciou cukrovky je erektilná dysfunkcia, ktorá je tiež dôsledkom hyperglykémie a jej metabolických dôsledkov na cievy nervový systém penisu. U diabetikov dochádza k poruche prekrvenia penisu a takisto k poruche inervácie penisu.

Objednajte sa na konzultáciu

PRACOVISKO Bratislava

PRACOVISKO piešťany

Kontaktujte nás

    Po vypísaní formuláru Vás bude kontaktovať naša recepcia.

    *Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA. Ochrana súkromia a zmluvné podmienky