Výrastky na penise

Genitálne bradavice

Genitálne bradavice sú spôsobené vírusom známym ako ľudský papilomavírus (HPV). Tento vírus a ľahko prenáša z jednej osoby na druhú pohlavným stykom.

Bradavice môžu byť externé alebo interné. U žien sa bradavice môžu vyskytovať na alebo vo vagíne, vulve, krčku maternice alebo okolo konečníka. U mužov sa bradavice nachádzajú na alebo okolo penisu, mieška a močovej trubice, a v okolí konečníka. Vírusom sa môžete nakaziť ak máte vaginálny alebo análny sex, alebo ak zdieľate sexuálne hračky. Po orálnom sexe je možný vznik bradavíc na ústach alebo na perách, aj keď je to neobvyklé. Po kontakte s vírusom môže trvať dva týždne až niekoľko mesiacov, kým sa objavia bradavice. Ak máte viditeľné bradavice, môžete si všimnúť malé alebo aj väčšie výrastky, hrbolčeky, guličky alebo karfiolovité výrastky, ktoré sa objavia kdekoľvek v genitálnej alebo análnej oblasti.

Ako je možné odstrániť genitálne bradavice?

Ak sa u vás prejavili príznaky genitálnych bradavíc je potrebné navštíviť lekára. Ak lekár potvrdí diagnózu je niekoľko možných spôsobov liečby.

1. Použitie krémov alebo roztokov – tie sa aplikujú priamo na bradavice, krémy tohto typu sú na lekársky predpis.

2. Chirurgické odstránenie genitálnych bradavíc – na odstránenie bradavíc je možné využiť rôzne prístupy, napríklad odstránenie pomocou tekutého dusíka, zmrazením alebo vypálením pomocou elektrického prúdu, tieto metódy však nie sú vždy účinné. Spomenuté metódy sú bolestivé a považujú za zastaralé. Na našej klinike odporúčame najmodernejšiu a najúčinnejšiu metódu a tou je laserové odstránenie genitálnych bradavíc.

Zatvrdnutie penisu

Zatvrdliny penisu sú nepríjemným javom, ktoré vystrašia každého muža, ktorý si nejakú zatvrdlinu na penise nájde. Majú esteticky rušivý efekt , niekedy sú spojené s bolesťami, alebo majú negatívny vplyv na erekciu. Môže ísť o rôzne kožné útvary , ako sú mazové podkožné útvary, zapálené vlasové folikuly, fibrómy, ale aj nádory kože penisu alebo žaluďa. Ak je zatvrdlina hmatná v hlbších štruktúrach penisu, v oblasti toporivých telies ide zvyčajne o Pyeronieho chorobu.

Objednajte sa na konzultáciu

PRACOVISKO Bratislava

PRACOVISKO piešťany

Kontaktujte nás

    Po vypísaní formuláru Vás bude kontaktovať naša recepcia.

    *Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA. Ochrana súkromia a zmluvné podmienky