Operácia hydrokély dospelých

Rieši problémy:
Charakteristika

Čo je hydrokéla a čo je operácia hydrokély ?

Hydrokéla alebo vodný pruh sú pomenovania pre ochorenie semenníka muža, pri ktorom sa v dôsledku hromadenia tekutiny zväčší obsah mieška. Ide o neestetický a obťažujúci stav. Postihnutý semenník je väčší, niekedy je aj koža semenníka napätá. Hydrokéla môže zavadzať pri chôdzi. Ak je miešok veľký, môže vytvárať neestetický obsah v nohaviciach alebo spodnom prádle. Môže viesť k pocitu zahambenia a mať nepriaznivý vplyv na sexuálny život muža. Riešením je operácia hydrokély.

Diagnostika hydrokély.

Diagnostika spočíva v pohmatovom vyšetrení, sonografii mieška a v prípade potreby vyšetrení nádorových markerov. Hydrokélu treba odlíšiť od nádoru semenníka, zápalu semenníka a slabinovej prietrže / klasického pruhu /.

Liečba hydrokély.

Liečba spočíva v plastickej operácii. Úpravou obalov semenníka sa odstráni vak hydrokély aj s tekutinou. Operácia hydrokély sa vykonáva v celkovej anestézii / umelom spánku / a trvá obvykle 15 až 30 minút. Po operácii pacient odchádza v deň operácie domov. Stav nevyžaduje pobyt v nemocnici. Operácia hydrokély má dobrý estetický efekt, semenník je po operácii plne funkčný a veľkosťou opäť normálny. Veľkosť semenníka sa normalizuje do 3 týždňov až 3 mesiacov.

Pred a po operácii.

Pred operáciou je potrebné interné predoperačné vyšetrenie, ktoré vykoná buď Váš obvodný lekár, alebo ho vykonáme my.  Deň pred je potrebné si oholiť miešok a priniesť si so sebou tesné slipy alebo textilný suspenzor. Operácia obvykle vyžaduje následnú 7 dňovú práceneschopnosť podľa charakteru práce pacienta.  Na operáciu používame šicí materiál, ktorý sa sám vstrebáva, teda stehy netreba vyťahovať.

Kto operuje a naše vysoké štandardy.

Operáciu vykonáva osobne MUDr. Milan Gajdoš, MPH, skúsený urológ s viac ako 25- ročnou praxou, ktorý sa špecializuje na estetické výkony na mužskom a ženskom genitále. Privátne pracovisko zabezpečuje najvyššiu kvalitu použitých materiálov a najvyšší hygienický štandard. Naše špičkové pracoviská garantujú diskrétnosť / u nás neprídete do kontaktu s masami ľudí ako v nemocnici/, individuálny a milý prístup s neustálou prítomnosťou Vášho lekára počas pobytu u nás a jeho hlbokou znalosťou Vášho problému a Vašich potrieb s možnosťou komunikovať s lekárom aj po zákroku telefonicky 24 hodín denne alebo osobne až do úplného vyliečenia.

Otázky a odpovede

Hydrokélu, vodný pruh.

Mužov mladšieho aj staršieho veku.

Ženy.

Operácii hydrokély predchádza konzultácia na našej ambulancii v Bratislave alebo v Piešťanoch. Počas konzultácie vykonáme vyšetrenia a odlíšime hydrokélu od nádoru, zápalu alebo úrazu semenníka. Nemenej dôležité je odlíšiť vodný pruh od ingvinálnej alebo skrotálnej hernie / klasickej slabinovej prietrže /. Stanovíme si termín operácie, dohodneme si interné a anesteziologické predoperačné vyšetrenie.

Pred samotnou operáciou si doma deň pred výkonom oholíte miešok a okolie penisu. V zdravotníckych potrebách si kúpite medicínsky textilný suspenzor, ktorého veľkosť Vám doporučíme počas konzultácie u nás. Tento si so sebou prinesiete na kliniku k operácii. Na kliniku prichádzate obvykle v ranných hodinách nalačno.

Po operácii odídete z kliniky v sprievode dospelej osoby.

Po operácii si denne preväzujete ranu na miešku. Po umytí rany roztokom Betadinového mydla ranu vysušíte gázou a natriete Framykoin alebo Bactroban masťou, prikryjete sterilnou gázou a nasadíte si suspenzor. Preväzy sú potrebné 7-14 dní podľa rýchlosti hojenia rany. Šicí materiál sa spontánne rezorbuje, stehy nie je potrebné vyberať.

Operácia hydrokély dospelých skúsenosti / recenzie