Charakteristika

Obriezka je jednou z najčastejšie vykonávaných operácií vo svete. Na našom pracovisku ju vykonávame bezbolestne, pričom používame najmodernejšie lokálne anestetiká a samovstrebávací šicí materiál, ktoré zabezpečia pacientovi úplný komfort a bezbolestný priebeh výkonu bez potreby následného vyberania stehov. Operáciu vykonáva MUDr. Milan Gajdoš, MPH, ktorý vykonal viac ako 4000 týchto zákrokov.

Obriezka sa vykonáva z rôznych dôvodov. Najčastejšie je to pre fimózu (zúžená predkožka). Fimóza nie je jediným ochorením, pre ktoré sa robí obriezka. Ďalšími dôvodmi na obriezku sú rôzne ochorenia predkožky, ako napríklad opakované zápaly, bradavice, nádory alebo lichen žaluďa alebo predkožky.
Obriezku často vykonávame aj z náboženských alebo estetických dôvodov. Muž po obriezke poskytuje sexuálnej partnerke vyšší hygienický štandard, nakoľko nemá na penise kožné záhyby, v ktorých by sa udržiavali choroboplodné baktérie, vírusy (napríklad HPV vírus) alebo plesne. Penis po obriezke sa javí ako väčší v porovnaní so stavom pred obriezkou. Ak muž trpí predčasnou ejakuláciou, po obriezke tento problém obvykle vymizne.

Dlhodobé skúsenosti a medicínsky výskum priniesli dôkazy o nižšom výskyte rakoviny krčku maternice u žien obrezaných mužov a nižšom výskyte rakoviny penisu u mužov po obriezke.

Cena obriezky v miestnom znecitlivení vrátane kontrol a predoperačného vyšetrenia je 400 Euro. Ak ste zdravý, neužívate žiadne lieky ovplyvňujúce zrážanlivosť krvi a vopred si s nami dohodnete obriezku, zákrok vykonáme ihneď po vyšetrení našim lekárom.

Obriezku u dospelých jedincov obvykle vykonávame v lokálnej anestézii (v miestnom znecitlivení).U detí a u pacientov, u ktorých je to vzhľadom na ďalšie ochorenia alebo psychický stav nevyhnutné vykonávame obriezku v celkovej anestézii (umelom spánku) . V prípade, že požadujete zákrok v celkovej anestézii, prosím kontaktujte našu recepciu, kde Vám dohodneme termín konzultácie, ktorá v tomto prípade musí predchádzať obriezke v umelom spánku. Obriezku v miestnom znecitlivení môžeme obvykle vykonať ihneď po konzultácii, alebo ak si to pacient želá, aj v inom termíne.

Otázky a odpovede

Fimóza, zúžená predkožka, zápal predkožky, zrasty predkožky, zúžená predkožka u diabetikov, estetické dôvody k obriezke, náboženské dôvody k obriezke, zápach penisu, malý penis, predčasná ejakulácia, genitálne bradavice.

Obriezka je vhodná pre mužov z hygienických, estetických , zdravotných alebo náboženských dôvodov. Je vhodná pre mužov so zúženou predkožkou / fimózou /, so zápalmi predkožky, s lichenom predkožky a žaluďa,  s genitálnymi bradavicami, s inak neriešiteľným zápachom penisu, s predčasnou ejakuláciou, u mužov diabetikov s diabetickými komplikáciami.

Pre mužov s poruchou zrážania krvi.

7 dní pred procedúrou je po porade s lekárom potrebné vysadiť alebo upraviť užívanie liekov, ktoré majú vplyv na zrážanlivosť krvi. Ak nejaké lieky užívate, informujte o nich 7 dní pred zákrokom lekára.

Deň pred zákrokom je vhodné si oholiť ochlpenie v okolí genitálu.

Po zákroku je obvykle potrebná práceneschopnosť v trvaní 2-7 dní, podľa charakteru Vašej práce. Po zákroku je vhodné telesné šetrenie, hygiena kože genitálu a použitie antiseptickej masti na operačnú ranu pri preväzoch po dobu 10 dní. Kožné stehy sa rozpustia obvykle do 10-20 dní po zákroku. Je vhodná sexuálna abstinencia po dobu 14 dní.

Pozrite si galériu k procedúre

V galérii nájdete fotky pred a po procedúre, illustračné a iné obrázky.

Obriezka skúsenosti / recenzie

Zobraziť profil MUDr. Milan Gajdoš MPH

Obriezka CENA

Cena 500€

PRACOVISKO Bratislava

PRACOVISKO piešťany

Kontaktujte nás

Po vypísaní formuláru Vás bude kontaktovať naša recepcia.