Obriezka (cirkumcízia) / Bratislava / Piešťany

Operáciu vykonáva
MUDr. Milan Gajdoš, MPH
Ktorý vykonal viac ako 5000 zákrokov
Rieši problémy:
 • krajší a na pohľad vačši penis
 • dlhšia výdrž pri sexe
 • žiadny zápach penisu
 • vyšši hygienický štandard
 • nižšia pravdepodobnosť rakoviny penisu

Pozrite si video ako prebieha obriezka

Čo je obriezka? Aké su výhody obriezky?

Obriezka je najčastejšie vykonávaná operácia vo svete. Na našom pracovisku ju vykonávame bezbolestne. Používame najmodernejšie lokálne anestetiká a výlučne samovstrebávací šicí materiál. Najmodernejší šicí materiál poskytuje komfort bez potreby následného vyberania stehov. Operáciu vykonáva MUDr. Milan Gajdoš, MPH, ktorý vykonal viac ako 5000 týchto zákrokov.

Charakteristika

Obriezka je chirurgické odstránenie predkožky penisu zo zdravotných, estetických alebo náboženských dôvodov. Cirkumcízia je jednou z najčastejšie vykonávaných operácií u mužov. V niektorých prípadoch je nutné vykonať obriezku aj u chlapcov.

Aké problémy rieši obriezka ?

Obriezka sa vykonáva z rôznych dôvodov. Najčastejšie je to pre fimózu (zúžená predkožka). Ďalšími dôvodmi na obriezku sú aj opakované zápaly predkožky, genitálne bradavice, nádory, alebo lichen alebo balanitída (kvasinková infekcia). Obriezka u mužov rieši aj problémy s bolestivou erekciou alebo zápachom penisu.

Aké sú výhody obriezky?

Muž po obriezke poskytuje partnerke vyšší hygienický štandard, nakoľko nemá na penise kožné záhyby.V kožných záhyboch predkožky sa udržiavajú baktérie, vírusy (napríklad HPV vírus) alebo plesne. Penis po obriezke sa javí ako väčší v porovnaní so stavom pred obriezkou. Ak muž trpí predčasnou ejakuláciou, po obriezke sa tento problém zmierni. Výskum priniesol dôkazy o nižšom výskyte rakoviny krčku maternice u žien obrezaných mužov.

Kto mi obriezku vykoná ?

Operáciu vykonáva MUDr. Milan Gajdoš, MPH, ktorý vykonal viac ako 5000 obriezok. Lekár vykonáva obriezku v Bratislave alebo v Piešťanoch.

Ako vykonávame obriezku ?

Na obriezku používame najmodernejšie lokálne anestetiká a samovstrebávací šicí materiál, ktoré zabezpečia pacientovi úplný komfort a bezbolestný priebeh výkonu bez potreby následného vyberania stehov.

 1. Úvodná konzultácia s pacientom – tá slúži na diagnostiku ochorenia a výber zákroku.
 2. Predoperačné vyšetrenia a pokyny – skontrolujeme, či je všetko v poriadku a či je možné zákrok vykonať. Následne dostanete informácie ako sa na zákrok pripraviť
 3. Samotný zákrok – prídete na vopred stanovený termín a vykonáme zákrok.  Cirkumcízia trvá približne 20 až 45 minút.
 4. Pooperačná starostlivosť – pacientovi sa poskytnú informácie o zákroku a o pooperačnej starostlivosti ktorú je potrebné dodržiavať pre doliečenie. Pacient môže po zákroku odísť domov.
 5. Kontrola – ak hojenie prebieha bez komplikácií pacient nemusí podstúpiť ďalšiu návštevu Lekára ani na výber stehov, pretože používame samovstrebavací materiál.

Ak Vás zaujíma starostlivosť po obriezke a detailnejší priebeh obriezky prečítajte si náš článok venovaný tejto téme Priebeh obriezky krok po kroku.

Aký typ obriezky vykonáme ? 

Vykonávame čiastočnú obriezku alebo úplnú obriezku. Závisí to na dohode lekára a pacienta. Treba zobrať do úvahy aj kvalitu, ochorenia a tvar predkožky. To sú určujúce parametre vedúce k rozhodnutiu , aký typ obriezky je vhodný pre konkrétneho pacienta.

Úplná alebo čiastočná obriezka?

Najčastejšie vykonávame úplnú obriezku. Úplná obriezka u mužov sa vykonáva v prvom rade, ak stav pacienta nepovoľuje vykonať čiastočnú obriezku. V ostatných prípadoch má pacient na výber a môže si zvoliť, či chce podstúpiť úplnú alebo čiastočnú obriezku. Pri rozhodovaní treba v prvom rade brať do úvahy typ ochorenia a tvar predkožky. Lekár Vám vždy vysvetlí a odporúči ktorý typ obriezky je pre Vás vhodnejší. 

Úplná obriezka predstavuje úplné odstránenie predkožky zo zdravotného alebo estetického dôvodu. Čiastočná obriezka je odstránenie predkožky najmä zo zdravotných dôvodov. Zatiaľ, čo sa pri úplnej obriezke odstráni celá predkožka, pri čiastočnej obriezke sa odstráni len časť predkožky, spravidla len postihnutá časť. Keďže po čiastočnej obriezke zostáva časť predkožky, tento zákrok neposkytuje výhody úplnej obriezky, navyše sa problémy môžu opäť objaviť a bude nutné podstúpiť zákrok znovu. Čiastočná obriezka je vhodná pre mužov, ktorý sa nechcú vzdať celej predkožky.

Výhody úplnej cirkumcízie sme spomenuli vyššie, v porovnaní s čiastočnou obriezkou sú výhody hlavne v jednoduchšej hygiene, pri úplnej obriezke sa problémy už znovu neobjavujú. Úplná obriezka je považoovaná za estetickejšiu, aj preto, že jazvička po zákroku je menej viditeľná. 

Má obriezka nejaké riziká? 

Obriezka je chirurgický zákrok. Rovnako ako s inými zákrokmi aj s obriezkou sa spájajú niektoré riziká. Všetky riziká obriezky nájdete v našom článku Zoznámte sa s najčastejšími rizikami obriezky

Cena obriezky

Cena obriezky v miestnom znecitlivení vrátane konzultácie je 700 Euro. Ak ste zdravý, neužívate žiadne lieky ovplyvňujúce zrážanlivosť krvi a vopred si s nami dohodnete obriezku, zákrok vykonáme ihneď po vyšetrení našim lekárom, alebo v inom termíne.

Obriezku u dospelých mužov obvykle vykonávame v lokálnej anestézii (v miestnom znecitlivení). Obriezku u malých chlapcov a obriezku u mužov u ktorých je to vzhľadom na ďalšie ochorenia alebo psychický stav nevyhnutné vykonávame obriezku v umelom spánku . V prípade, že požadujete obriezku v celkovej anestézii, prosím kontaktujte našu recepciu. Dohodneme termín konzultácie, ktorá v tomto prípade musí predchádzať obriezke v umelom spánku.

video o obriezke:

Čo Vám vieme ponúknuť?

 • bezbolestné vykonanie
 • najmodernešie lokálne anestetiká
 • výlučne samovstrebávaci šicí materiál
 • klinika v Bratislave a v Pieštanoch
 • skúsený lekári s 25+ ročnou praxou

Objednajte sa na procedúru

Operáciu vykonáva
MUDr. Milan Gajdoš, MPH
Ktorý vykonal viac ako 5000 zákrokov

Cena procedúry

Obriezka
Cena zákroku v miestnom znecitlivení
700€
Predoperačná konzultácia
Cena predoperačnej konzultácie bude odrátaná z ceny zákroku, ak zákrok vykonáme bezprostredne po konzultácii
100€

  Po vypísaní formuláru Vás bude kontaktovať naša recepcia.

  *Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA. Ochrana súkromia a zmluvné podmienky

  Pracovisko Bratislava

  +421 915 422 220 [email protected]

  Pracovisko Piešťany

  +421 915 422 220 [email protected]

  Otázky a odpovede

  Fimóza, zúžená predkožka, zápal predkožky, zrasty predkožky, zúžená predkožka u diabetikov, estetické dôvody k obriezke, náboženské dôvody k obriezke, zápach penisu, malý penis, predčasná ejakulácia, genitálne bradavice.

  Obriezka je vhodná pre mužov z hygienických, estetických , zdravotných alebo náboženských dôvodov. Je vhodná pre mužov so zúženou predkožkou / fimózou /, so zápalmi predkožky, s lichenom predkožky a žaluďa,  s genitálnymi bradavicami, s inak neriešiteľným zápachom penisu, s predčasnou ejakuláciou, u mužov diabetikov s diabetickými komplikáciami.

  Pre mužov s poruchou zrážania krvi.

  7 dní pred procedúrou je po porade s lekárom potrebné vysadiť alebo upraviť užívanie liekov, ktoré majú vplyv na zrážanlivosť krvi. Ak nejaké lieky užívate, informujte o nich 7 dní pred zákrokom lekára.

  Deň pred zákrokom je vhodné si oholiť ochlpenie v okolí genitálu.

  Po zákroku je obvykle potrebná práceneschopnosť v trvaní 2-7 dní, podľa charakteru Vašej práce. Po zákroku je vhodné telesné šetrenie, hygiena kože genitálu a použitie antiseptickej masti na operačnú ranu pri preväzoch po dobu 10 dní. Kožné stehy sa rozpustia obvykle do 10-20 dní po zákroku. Je vhodná sexuálna abstinencia po dobu 14 dní.

  Obriezka skúsenosti / recenzie