Sterilizácia muža (vazektómia) / Bratislava / Piešťany

Operáciu vykonáva
MUDr. Milan Gajdoš, MPH
Ktorý vykonal viac ako 5000 zákrokov
Rieši problémy:
 • trvalá antikoncepcia
 • jednorazový úkon
 • pohlavný styk bez použitia ochrany
 • nulový výskyt spermií v ejakuláte
 • bezbolestná operácia
 • nízke finančné náklady

Pozrite si video o vazektomii

Čo je vazektómia? Aké sú výhody vazektómie?

Pri vazektómii prerušíme len semenovody, ostatná časť obsahu mieška je nedotknutá, semenníky ďalej produkujú spermie aj testosterón. Muž pokračuje riadne vo svojom sexuálnom živote, iba v ejakuláte už nebudú spermie.  Vazektómia nie je “kastrácia mužov”, i keď si to niektorí ľudia mýlia. Kastrácia mužov znamená odstránenie semenníkov, ktorá sa vykonáva v dnešnej dobe viac menej len pri nádoroch semenníkov, ale nie ako antikoncepčná metóda.

Čo je vazektómia?

Čo je to vazektómia ?

Vazektómia (mužská sterilizácia) je antikoncepčná metóda pre mužov trvalého charakteru. Ide o rýchly zákrok pri ktorom príde k prerušeniu semenovodov, cez ktoré sa spermie dostanú do ejakulátu. Vazektómia je často označovaná ako “antikoncepcia pre mužov”

Ako prebieha vazektómia?

Sterilizácia muža sa vykonáva ambulantne v miestnom znecitlivení 5 mm rezom v hornej polovici mieška. Sterilizácia ženy naopak vyžaduje celkovú anestéziu a vyžaduje pobyt v nemocnici. Po obnažení semenovodu urológ jeho následným prerušením zablokuje cestu spermií zo semenníkov do semenných mechúrikov. Výsledkom mužskej sterilizácie je absencia spermií v ejakuláte. 

Aký je život po vazektómii?

Sterilizovaný muž môže naďalej pokračovať vo svojom sexuálnom živote. Jediným rozdielom je produkcia ejakulátu bez spermií, ktorý má potom o 1/3 menší objem. Erekcia ani hormonálne funkcie muža nie sú sterilizáciou dotknuté. 

Vazektómia výhody

Výhodou mužskej sterilizácie (vazektómie) je jej jednoduchosť, bezbolestnosť, možnosť ambulantného prevedenia a nízke finančné náklady v porovnaní so ženskou hormonálnou antikoncepciou alebo bariérovou antikoncepciou.

Vazektómia na klinike Lauros

Vykonanie vazektómie u nás je bezbolestné, ambulantné a nevyžaduje následnú práceneschopnosť. Po vykonaní vazektómie sa kontroluje spermiogram 2-krát. Po 2 spermiogramoch s nulovým výskytom spermií je možné hovoriť o dokončenej sterilizácii muža . 

Cena vazektómie

Naše pracovisko vykonáva ročne 300 vazektómií. Vykonávame štandardnú“no-scalpel vasectomy” .  Cena štandardnej vazektómie s dvomi kontrolnými vyšetreniami ejakulátu je 500 €. Cena “no-scalpel” vazektómie je 600 €.

Pozrite si, ako prebieha vazektómia vo videu:

Vazektómia video

Čo vám vieme ponúknuť?

 • bezbolestné vykonanie
 • najmodernešie lokálne anestetiká
 • výlučne samovstrebávaci šicí materiál
 • klinika v Bratislave a v Pieštanoch
 • skúsený lekári s 25+ ročnou praxou

Objednajte sa na procedúru

Operáciu vykonáva
MUDr. Milan Gajdoš, MPH
Ktorý vykonal viac ako 5000 zákrokov

Cena procedúry

Štandardná vazektómia500€
No-scalpel vazektómia600€
Po vypísaní formuláru Vás bude kontaktovať naša recepcia.

Pozrite si galériu k procedúre

V galérii nájdete fotky pred a po procedúre, illustračné a iné obrázky.

Otázky a odpovede

Vazektómia je trvalá antikoncepčná metóda pre mužov.

Vazektómia je vhodná pre mužov, ktorí už majú svoje reprodukčné obdobie dokončené, alebo inak povedané už majú deti a rozhodli sa už neplodiť ďalšie. Rozhodnúť sa pre sterilizáciu je zodpovedný krok, ku ktorému po zrelej úvahe pristupujú muži žijúci vo viacdetnom manželstve po dôkladnej porade s partnerkou.

Pre muža mladšieho ako 18 rokov a pre muža, ktorý plánuje rodinu. Pre mužov s poruchou zrážania krvi.

7 dní pred procedúrou je po porade s lekárom potrebné vysadiť alebo upraviť užívanie liekov, ktoré majú vplyv na zrážanlivosť krvi. Ak nejaké lieky užívate, informujte o nich 7 dní pred zákrokom lekára.

Deň pred zákrokom je vhodné si oholiť ochlpenie na miešku a v okolí genitálu.

Po výkone sa kontroluje u daného jedinca spermiogram 2-krát a až po 2 spermiogramoch s nulovým výskytom spermií je možné hovoriť o dokončenej sterilizácii. Presný rozpis kontrol po vazektómii Vám lekár oznámi pri vstupnej konzultácii.

Po zákroku nie je potrebná práceneschopnosť. Obvykle nie sú potrebné ani analgetiká.

Po zákroku je vhodné 2-3 dňové telesné šetrenie, hygiena kože genitálu a použitie antiseptickej masti na operačnú ranku. Kožné stehy sa rozpustia obvykle do 10-20 dní po zákroku.

Mohlo by vás zaujímať