Sterilizácia muža (vazektómia) / Bratislava / Piešťany

Rieši problémy:

Charakteristika

Čo je to vazektómia ?

Vazektómia (mužská sterilizácia) je antikoncepčná metóda pre mužov trvalého charakteru. Ide o rýchly zákrok pri ktorom príde k prerušeniu semenovodov, cez ktoré sa spermie dostanú do ejakulátu. Vazektómia je často označovaná ako “antikoncepcia pre mužov”

Ako prebieha vazektómia?

Sterilizácia muža sa vykonáva ambulantne v miestnom znecitlivení 5 mm rezom v hornej polovici mieška. Sterilizácia ženy naopak vyžaduje celkovú anestéziu a vyžaduje pobyt v nemocnici. Po obnažení semenovodu urológ jeho následným prerušením zablokuje cestu spermií zo semenníkov do semenných mechúrikov. Výsledkom mužskej sterilizácie je absencia spermií v ejakuláte. 

Aký je život po vazektómii?

Sterilizovaný muž môže naďalej pokračovať vo svojom sexuálnom živote. Jediným rozdielom je produkcia ejakulátu bez spermií, ktorý má potom o 1/3 menší objem. Erekcia ani hormonálne funkcie muža nie sú sterilizáciou dotknuté. 

Vazektómia výhody

Výhodou mužskej sterilizácie (vazektómie) je jej jednoduchosť, bezbolestnosť, možnosť ambulantného prevedenia a nízke finančné náklady v porovnaní so ženskou hormonálnou antikoncepciou alebo bariérovou antikoncepciou.

Vazektómia na klinike Lauros

Vykonanie vazektómie u nás je bezbolestné, ambulantné a nevyžaduje následnú práceneschopnosť. Po vykonaní vazektómie sa kontroluje spermiogram 2-krát. Po 2 spermiogramoch s nulovým výskytom spermií je možné hovoriť o dokončenej sterilizácii muža . 

Cena vazektómie

Naše pracovisko vykonáva ročne 300 vazektómií. Vykonávame štandardnú“no-scalpel vasectomy” .  Cena štandardnej vazektómie s dvomi kontrolnými vyšetreniami ejakulátu je 500 €. Cena “no-scalpel” vazektómie je 600 €.

 

Otázky a odpovede

Vazektómia je trvalá antikoncepčná metóda pre mužov.

Vazektómia je vhodná pre mužov, ktorí už majú svoje reprodukčné obdobie dokončené, alebo inak povedané už majú deti a rozhodli sa už neplodiť ďalšie. Rozhodnúť sa pre sterilizáciu je zodpovedný krok, ku ktorému po zrelej úvahe pristupujú muži žijúci vo viacdetnom manželstve po dôkladnej porade s partnerkou.

Pre muža mladšieho ako 18 rokov a pre muža, ktorý plánuje rodinu. Pre mužov s poruchou zrážania krvi.

7 dní pred procedúrou je po porade s lekárom potrebné vysadiť alebo upraviť užívanie liekov, ktoré majú vplyv na zrážanlivosť krvi. Ak nejaké lieky užívate, informujte o nich 7 dní pred zákrokom lekára.

Deň pred zákrokom je vhodné si oholiť ochlpenie na miešku a v okolí genitálu.

Po výkone sa kontroluje u daného jedinca spermiogram 2-krát a až po 2 spermiogramoch s nulovým výskytom spermií je možné hovoriť o dokončenej sterilizácii. Presný rozpis kontrol po vazektómii Vám lekár oznámi pri vstupnej konzultácii.

Po zákroku nie je potrebná práceneschopnosť. Obvykle nie sú potrebné ani analgetiká.

Po zákroku je vhodné 2-3 dňové telesné šetrenie, hygiena kože genitálu a použitie antiseptickej masti na operačnú ranku. Kožné stehy sa rozpustia obvykle do 10-20 dní po zákroku.

Pozrite si galériu k procedúre

V galérii nájdete fotky pred a po procedúre, illustračné a iné obrázky.

Vazektómia skúsenosti / recenzie

Zobraziť profil MUDr. Milan Gajdoš MPH

Vazektómia CENA

Cena procedúry

Štandardná vazektómia500€
No-scalpel vazektómia600€

PRACOVISKO Bratislava

PRACOVISKO piešťany

Kontaktujte nás

Po vypísaní formuláru Vás bude kontaktovať naša recepcia.

Mohlo by vás zaujímať