Implantácia protézy semenníka

Rieši problémy:
Charakteristika

Akákoľvek strata semenníka alebo jeho absencia v dôsledku poruchy vývoja môže byť psychicky traumatizujúcim faktorom v živote muža. Riešením je implantácia protézy semenníka.

Testikulárna protéza je kozmetická náhrada semenníka vyrobená zo silikónu. Protéza ovoidného tvaru sa implantuje za prísne aseptických podmienok do mieška malým rezom v triesle.

Naše pracovisko vykonáva implantácie testikulárnych protéz renomovaného amerického výrobcu. Implantácii predchádza výber správnej veľkosti silikónovej protézy. Implantáciu vykonávame v centre jednodňovej chirurgie v celkovej anestézii / umelom spánku /.

Otázky a odpovede

Rieši stratu semenníka / napríklad po úraze alebo po operačnom odstránení / alebo absenciu v dôsledku nevyvinutého semenníka.

Mužov , ktorí z rôznych dôvodov nemajú semenník v miešku.

Implantácia je vhodná najskôr 6 mesiacov po prípadnej predchádzajúcej operácii, ktorá viedla k odstráneniu semenníka.

Ženy.

Implastácii testikulárnej protézy predchádza konzultácia na našej ambulancii v Bratislave alebo v Piešťanoch. Počas konzultácie vykonáme vyšetrenia a určíme veľkosť implantátu, ktorý budeme implantovať. Stanovíme si termín operácie, dohodneme si interné a anestéziologické predoperačné vyšetrenie.

Pred samotnou operáciou si doma deň pred výkonom oholíte miešok, okolie penisu a triesla. Na kliniku prichádzate obvykle v ranných hodinách nalačno.

Po operácii z kliniky odchádzate v sprievode dospelej osoby.

Po operácii si denne preväzujete operačnú ranu. Po umytí rany roztokom Betadinového mydla ranu vysušíte gázou a natriete Framykoin alebo Bactroban masťou, prikryjete sterilnou gázou.

7 dní dodržiavajte kľudový režim.Kontrolujte denne polohu implantátu, ktorá sa obvykle nemení, ak ste v kľude. V prípade dislokácie implantátu do triesla si ho vmasírujete do mieška. Preväzy sú potrebné 7-14 dní podľa rýchlosti hojenia rany.

Na 10 - 20 deň prichádzate na kontrolné vyšetrenie na našu ambulanciu, kde skontrolujeme ranu a polohu implantátu.

Implantácia protézy semenníka skúsenosti / recenzie