Laserová liečba úniku moču INCONTILASE / Bratislava / Piešťany

Operáciu vykonáva
MUDr. Milan Gajdoš, MPH
Ktorý vykonal viac ako 5000 zákrokov
Rieši problémy:
 • bezbolestné ošetrenie
 • omladenie intímnych partií
 • rýchla rekonvalescencia
 • neinvazívne ošetrenie

Pre koho je vhodná liečba úniku moču u žien laserom a aké sú jej výhody?

Laserová liečba inkontinencie moču je ideálnym riešením pre pacientky s ľahkou alebo miernou stresovou inkontinenciou. Zlepšenie nastáva aj u pacientiek so zmiešanou inkontinenciou alebo u pacientiek s tretím stupňom inkontinencie. Výhodou laserovej liečby inkontinencie, je bezbolestnosť a takáto liečba je neinvazívna, čo znamená, že sa nejedná o žiadny chirurgický zákrok ktorý by si vyžadoval dlhú rekonvalescenciu či vyberanie stehov.

Charakteristika

Čo je to inkontinencia u žien?

Inkontinencia moču je nedobrovoľný únik moču u žien, ktorý pacientke spôsobuje sociálny alebo hygienický problém. Močová inkontinencia, síce nie je život ohrozujúca choroba, môže však pacientke spôsobovať dlhodobý stres a zhoršovať kvalitu života.

Na základe symptómov rozdeľujeme inkontinenciu na tieto typy: 

 1. Urgentná inkontinencia moču – ide o mimovoľný únik väčšieho množstva moču, ktorému predchádza silné nutkanie na močenie.
 2. Stresová inkontinencia moču – jedná sa o mimovoľný únik moču u žien počas fyzických aktivít ako cvičenie, tancovanie, zdvíhanie bremien alebo kýchanie a kašľanie. Vzniká pri poruchách panvového dna (napr.: po pôrode, operácií, poškodení nervov).
 3. Ostatné typy inkontinencie – môžeme sem zaradiť takzvanú zmiešanú inkontinenciu, ktorá je kombináciou urgentnej inkontinencie a stresovej inkontinencie, alebo inkontinenciu z pretekania a iné.

Inkontinencia sa rozdeľuje do troch stupňov na základe intenzity unikania moču

 1. stupeň – občasný únik moču po kvapkách napríklad pri kýchaní, smiechu alebo zdvíhaní ťažkých bremien. Pri prvom stupni inkontinencie by k samovoľnému úniku moču nemalo dochádzať častejšie ako 2-krát denne.
 2. stupeň – častý únik moču – moč uniká nedobrovoľne prúdom moču, niekoľkokrát denne aj pri ľahších fyzických aktivitách ako beh, chôdza a podobne. 
 3. stupeň – trvalý únik moču – moč uniká nedobrovoľne niekoľkokrát denne pri minimálnej námahe aj počas noci v ľahu.

Liečba inkontinencie laserom

Naše pracovisko je referenčné pracovisko pre laserovú liečbu inkontinencie moču na Slovensku. Laserovú liečbu úniku moču u žien vykonávame ambulantne bez nutnosti hospitalizácie. Liečba je bezbolestná a vhodná aj pre pacientky, ktoré z rôznych dôvodov nemôžu alebo nechcú podstúpiť operačnú liečbu inkontinencie moču.

Ako prebieha laserová liečba inkontinencie?

Procedúra trvá 15-20 minút a nevyžaduje hospitalizáciu. Podstatou účinku je fototermické stiahnutie vaginálnej sliznice a stimulácia tvorby kolagénu vo väzive závesného aparátu močovej rúry, čo zabezpečí obnovenie podpory močovej rúry s ústupom inkontinencie. Ide o maximálne bezpečnú a efektívnu terapiu. Výhodou tejto liečby je aj omladenie pošvy, zlepšenie vlhkosti pošvy pri pohlavnom styku a zvýšenie úrovne lokálnej imunity v pošve s nižším počtom vaginálnych infekcií. Výhodami tejto metódy sú bezbolestnosť, neinvazivita (bez rezania, krvácania a stehov) a ambulantné vykonanie bez potreby hospitalizácie. 

Princíp laserovej liečby inkontinencie si pozrite na videu:

Vysoká účinnosť laserovej liečby úniku moču

Najvyššia efektivita sa dosahuje u pacientiek s ľahkým až stredne ťažkým stupňom stresovej inkontinencie moču (až 94%). Dobré efekty so zlepšením sa dosahujú aj u pacientiek so zmiešanou inkontinenciou (68%) a aj u ťažkých stupňov inkontinencie.

Skúsenosti a recenzie s liečbou inkontinencie laserom si môžete pozrieť tu:

Na našom pracovisku vykonávajú všetky zákroky naši skúsení lekári – urológovia s dlhoročnou diagnostickou a operačnou skúsenosťou v oblasti inkontinenčnej medicíny, schopní zvládať aj komplikované stavy a formy inkontinencie moču. V portfóliu máme viac ako 2000 úspešne vyliečených pacientiek s únikom moču. Na rozdiel od niektorých iných pracovísk, kde liečbu úniku moču vykonávajú lekári, ktorí nie sú urológovia. 

Naše pracovisko vďaka špecializácii našich lekárov poskytuje nielen laserovú liečbu, ale v prípade závažnejších stupňov aj operačnú liečbu stresovej inkontinencie moču. Pred každou liečbou vykonáme dôslednú diagnostiku pacientky a navrhneme individuálny liečebný postup, ktorý rešpektuje priania pacientky, jej vek, pridružené diagnózy, typ inkontinencie moču a jej stupeň.

V prípade ťažkých foriem stresovej inkontinencie moču je obvykle najvhodnejšie operačné riešenie. Tu si môžete pozrieť video operácie pre inkontinenciu moču:

Aris® Transobturator Sling Surgical Video

Čo Vám vieme ponúknuť?

 • bezbolestné vykonanie
 • ambulantný zákrok - bez nutnosti hospitalizácie
 • klinika v Bratislave a Piešťanoch
 • skusený lekári s 25+ ročnou praxou

Objednajte sa na procedúru

Operáciu vykonáva
MUDr. Milan Gajdoš, MPH
Ktorý vykonal viac ako 5000 zákrokov

Cena procedúry

1. sedenie390€
2. sedenie300€
3. sedenie300€

  Po vypísaní formuláru Vás bude kontaktovať naša recepcia.

  *Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA. Ochrana súkromia a zmluvné podmienky

  Pracovisko Bratislava

  +421 915 422 220 [email protected]

  Pracovisko Piešťany

  +421 915 422 220 [email protected]

  Otázky a odpovede

  Úniku moču u žien.

  Ženy s únikom moču.

  mužov, ženy s gynekoonkologickými chorobami, ženy s akútnymi gynekologickými zápalmi a akútnymi zápalmi močových ciest, pre tehotné ženy

  Pred zákrokom nie je potrebná žiadna špeciálna príprava. Zákrok je vhodné vykonať mimo menštruačné obdobie.

  Po laserovom zákroku INCONTILASE odporúčame 7 dňovú sexuálnu abstinenciu a 3-4 týždňové vylúčenie ťažkej fyzickej námahy.

  Laserová liečba úniku moču INCONTILASE skúsenosti / recenzie