Spermiogram – Neplodnosť u mužov – Liečba / Cena / Bratislava / Piešťany

Rieši problémy:
Charakteristika

Ak chcete vedieť, akú máte plodnosť, na našom pracovisku (v Bratislave alebo v Pieštanoch) si môžete dať spraviť spermiogram. Na vyšetrenie spermiogramu je potrebné priniesť čerstvý (nie starší ako 1 hodinu) ejakulát, najlepšie do sterilnej skúmavky so širším hrdlom / dostať obvykle v lekárni / , alebo priamo na našom pracovisku vybaviť ejakulát. Mužské semeno vyšetrujeme po minimálne 3- dňovej sexuálnej abstinencii. Výsledkom je posúdenie plodnosti muža. Komplexné vyšetrenie zahŕňa aj vyšetrenie hormonálneho profilu, testu na sexuálne prenosné infekcie / ak je to potrebné /  a fyzikálne vyšetrenie genitálu urológom. Naše pracovisko nevyšetruje len spermiogram ale vykonáva aj komplexné vyšetrenie muža s analýzou príčin neplodnosti a jej následnou liečbou / antioxidanty, hormonálna liečba, antibiotiká, operačná liečba varikokély mikrochirurgickou technikou , reverzia vazektomie / .

Komu odporúčame vyšetrenie ejakulátu ?

  1.  Mužom po vazektómii.
  2.  Mužom, ktorí plánujú darovať spermie.
  3.  Mužom, ktorí užívajú hormóny z rôznych príčin.
  4.  Mužom, ktorí chcú vyšetrenie stavu svojej plodnosti.
  5.  Mužom, ktorým sa nedarí oplodniť partnerku / neplodné páry / .

Na našom pracovisku proces vyšetrenia muža nekončí spermiogramom ale v prípade patologických / chorobných / výsledkov pokračuje ďalšia diagnostika príčin, ktoré viedli k zlému ejakulátu  /  varikokéla, infekcie prostaty, semenníkov a močových ciest , hormonálne poruchy/. Po komplexnej diagnostike nasleduje liečba. V prípade varikokély je to mikrochirurgická operácia varikokokély, v prípade zápalových ochorení prostaty a pohlavných orgánov je to antibiotická liečba , v prípade patologických hodnôt ROS  je to liečba antioxidantmi, pri potrebe hormonálnej liečby je to hormonálna liečba.

 

 

 

Otázky a odpovede

Neplodnosť

Mužov, ktorí chcú vedieť akú majú plodnosť, aké majú kvalitné semeno. Pre mužov , ktorím sa nedarí oplodnodniť partnerku.

 

Ženy.

Pred vyšetrením a vybavením ejakulátu je potrebná aspoň 3-dňová sexuálna abstinencia. Ejakulát možno priniesť na pracovisko, nie starší ako hodinu v sterilnej nádobke.

Na našom pracovisku proces vyšetrenia muža nekončí spermiogramom ale v prípade patologických / chorobných / výsledkov pokračuje ďalšia diagnostika príčin, ktoré viedli k zlému ejakulátu  /  varikokéla, infekcie prostaty, semenníkov a močových ciest , hormonálne poruchy/. Po komplexnej diagnostike nasleduje liečba. V prípade varikokély je to mikrochirurgická operácia varikokokély, v prípade zápalových ochorení prostaty a pohlavných orgánov je to antibiotická liečba , v prípade patologických hodnôt ROS je to liečba antioxidantmi, pri potrebe hormonálnej liečby je to hormonálna liečba.

Spermiogram skúsenosti / recenzie