Frenuloplastika / preťatie krátkej uzdičky penisu / cena / Bratislava / Piešťany

Rieši problémy:
Charakteristika

Preťatie krátkej uzdičky penisu (frenulotómia) je jednou z najčastejšie vykonávaných drobných operácií. Na našom pracovisku ju vykonávame bezbolestne, pričom používame najmodernejšie lokálne anestetiká a samovstrebávací šicí materiál, ktoré zabezpečia pacientovi úplný komfort a bezbolestný priebeh výkonu bez potreby následného vyberania stehov.
Frenulotómia sa vykonáva z dvoch dôvodov. Jedným je krátka uzdička a druhým je predčasná ejakulácia. Výkon nevyžaduje následnú práceneschopnosť. Potrebná je len sexuálna abstinencia po dobu 14 dní.

Ak ste zdravý , neužívate žiadne lieky ovplyvňujúce zrážanlivosť krvi a vopred si telefonicky zákrok objednáte, zákrok môžeme vykonať ihneď po vyšetrení našim lekárom.

V prípade, že požadujete zákrok v celkovej anestézii (umelom spánku) prosím kontaktujte našu recepciu, kde Vám dohodneme termín konzultácie, ktorá v tomto prípade musí predchádzať zákroku v umelom spánku.

Frenulotómia sa v liečbe predčasnej ejakulácie / ejaculatio praecox / uplatňuje ako prvý krok. Pomôže časti pacientov úplne. U tých, kde toto opatrenie nie je dostatočné treba podať lieky, ktoré sú na báze antidepresív alebo lokálnych anestetík, ktoré sa nanášajú na penis.

Otázky a odpovede

Krátka uzdička penisu, predčasná ejakulácia, stavy po natrhnutí uzdičky

Mužov s krátkou uzdičkou, mužov s predčasnou ejakuláciou, mužov po natrhnutí uzdičky penisu

Mužov s poruchami zrážania krvi.

7 dní pred procedúrou je po porade s lekárom potrebné vysadiť alebo upraviť užívanie liekov, ktoré majú vplyv na zrážanlivosť krvi. Ak nejaké lieky užívate, informujte o nich 7 dní pred zákrokom lekára.

Deň pred zákrokom je vhodné si oholiť ochlpenie v okolí genitálu.

Po zákroku nie je potrebná práceneschopnosť. Po zákroku je potrebná starostlivosť o hygienu genitálu a použitie antiseptickej masti na operačnú ranu po dobu 10 dní. Kožné stehy sa rozpustia obvykle do 10-20 dní po zákroku. Je vhodná sexuálna abstinencia po dobu 14 dní.

Frenulotómia / preťatie krátkej uzdičky penisu / skúsenosti / recenzie