Zmenšenie pyskov ohanbia - redukčná labioplastika Bratislava a Piešťany

Rieši problémy:
Charakteristika

Intímne partie sú pre naše okolie tabu a nechávame si ich iba pre seba a svojho partnera. Napriek tomu dokážu znížiť sebavedomie aj sexuálny apetít. Ak nie ste spokojná so svojimi intímnymi partiami, môže sa to odraziť aj vo vašom sexuálnom živote. Riešením je redukčná labioplastika.

Čo je labioplastika?

Labioplastika je plastická operácia pyskov ohanbia ženy. Pre vnútorné pysky ohanbia je typická redukčná labioplastika, teda ich zmenšenie. Môže byť doplnená o augmentačnú labioplastiku, teda zväčšenie a vyhladenie vrások na veľkých pyskoch ohanbia, alebo o laserovú rejuvenalizáciu, čiže omladenie vagíny

Aby bol efekt omladenia intímnych partií čo najlepší, je vhodné kombinovať redukčnú labioplastiku s ďalšími úkonmi. Výrazný efekt má augmentačná labioplastika zameraná na zväčšenie veľkých pyskov ohanbia. Na našom pracovisku môžete zároveň podstúpiť laserovú epiláciu chĺpkov v oblasti intímnych zón.

Pre koho je labioplastika vhodná? 

Redukčná labioplastika je vhodná pre ženy, ktoré majú príliš veľké pysky ohanbia, alebo asymetrické pysky ohanbia a predstavuje to pre nich estetický problém, ktorý vplýva aj na psychiku ženy a jej sexuálny život. Ďalším dôvodom je bolesť alebo nepríjemné pocity, ktoré môžu vznikať pri športe alebo pri sexuálnom styku. 

Doporučuje sa však až po dosiahnutí pohlavnej dospelosti, teda od veku 18 rokov. V prípade labioplastiky žien po pôrode je nutné počkať s operáciou minimálne pol roka po pôrode a je nutné ukončiť dojčenie dieťaťa.

Druhy labioplastiky

Rozlišujeme medzi jednostrannou labioplastikou pri asymetrických pyskoch ohanbia a obojstrannou labioplastikou, pri ktorej sú zmenšené oba pysky ohanbia.

Čo je zahrnuté v cene labioplastiky a od čoho sa cena labioplastiky odvíja? 

Cena redukčnej labioplastiky sa odvíja od toho, či prebieha v celkovej alebo v lokálnej anestéze . K celkovej sume prispieva aj fakt, či je labioplastika kombinovaná s ďalšími zákrokmi zameranými na omladenie intímnych partií ženy.

Pokiaľ ide o redukčnú labioplastiku v lokálnej anestéze, cena zahŕňa lokálnu anestézu, operačný úkon, predoperačnú konzultáciu a pooperačnú kontrolu.

V prípade redukčnej labioplastiky v celkovej anestéze je zahrnutá celková anestézia, pobyt v centre jednodňovej chirurgie (kde je pacientka pozorovaná) a pooperačná kontrola. V cene nie je zahrnutá predoperačná konzultácia.

Príprava na labioplastiku pred operáciou

Pred operáciou pyskov ohanbia je potrebné absolvovať konzultáciu s lekárom. Pokiaľ beriete tabletky ovplyvňujúce zrážanlivosť krvi, je potrebné ich aspoň sedem dní pred zákrokom vysadiť. Je vhodné oholiť ochlpenie v intímnych partiách.

Priebeh labioplastiky

Samotný zákrok prebieha v lokálnej anestéze, ale ak máte z operácie veľký strach, je možné vyžiadať si aj celkovú anestézu. Lekár najskôr naznačí veľkosť a tvar pyskov ohanbia, ktoré pacientka následne odsúhlasí. Potom je injekčne podaná lokálna anestéza, čo môže žena cítiť ako tlak alebo bolesť. Následne lekár vymodeluje pysky ohanbia odstránením nadbytočných častí. Rany, ktoré pri tom vzniknú, následne zošije. Celý zákrok trvá približne 60 – 180  minút. Po ňom pacientka oddychuje na lôžku a po niekoľkých hodinách v doprovode odchádza domov – rozhodne by nemala riadiť vozidlo.

Starostlivosť po labioplastike

Po operácii je vhodné stráviť dva až sedem dní dni v domácom prostredí. Ak nepracujete manuálne, tak sa môžete do práce vrátiť už po 3-5 dňoch, v opačnom prípade by ste mali doma stráviť aspoň sedem dní. Krátko po operácii sa môžu objaviť opuchy alebo mierne krvácanie z rán, ktoré by však malo zmiznúť do 24 hodín. Po zákroku by žena nemala cvičiť ani sa fyzicky namáhať. Najdôležitejšie je dôsledné dodržiavanie hygieny operovanej oblasti a používanie antiseptickej masti na operačnú ranu pri preväzoch po dobu 10 dní. Kožné stehy sa rozpustia obvykle do 10-20 dní po zákroku. Je vhodná sexuálna abstinencia po dobu 14 dní.

Otázky a odpovede

Veľké pysky ohambia,veľké labiá, veľké labia minora.

Ženy s veľkými pyskami ohambia, ktoré môžu pôsobiť nielen esteticky rušivo,ale môžu spôsobovať aj nepríjemné pocity a bolesti pri športovej aktivite / napríklad bicyklovaní / alebo pri intímnom styku.

Pre ženy s poruchou zrážania krvi.

7 dní pred procedúrou je po porade s lekárom potrebné vysadiť alebo upraviť užívanie liekov, ktoré majú vplyv na zrážanlivosť krvi. Ak nejaké lieky užívate, informujte o nich 7 dní pred zákrokom lekára.

Deň pred zákrokom je vhodné si oholiť ochlpenie v okolí genitálu.

Po zákroku je obvykle potrebná práceneschopnosť v trvaní 2-7 dní, podľa charakteru Vašej práce. Po zákroku je vhodné telesné šetrenie, hygiena kože genitálu a použitie antiseptickej masti na operačnú ranu pri preväzoch po dobu 10 dní. Kožné stehy sa rozpustia obvykle do 10-20 dní po zákroku. Je vhodná sexuálna abstinencia po dobu 14 dní.

Redukčná labioplastika skúsenosti / recenzie