Omladenie Intímnych Partií – Aké sú možnosti?

Autor článku
MUDr. Milan Gajdoš, MPH
Ktorý vykonal viac ako 5000 zákrokov

Ženské intímne partie sa dajú omladiť zvonku procesom, ktorý nazývame labioplastika alebo zvnútra, laserovým zúžením a spevnením vagíny a aj prípadnou aplikáciou kyseliny hyalurónovej , takzvaná rejuvenizácia vagíny.

Na našej klinike delíme procedúry omladenia vagíny do troch hlavný kategórii

Vnútorné omladenie vagíny Vonkajšie omladenie vagíny Kompletné omladenie vagíny

Vnútorné omladenie vagíny

Vnútorné omladenie vagíny najčastejšie postupujú ženy po menopauze alebo po pôrode. Menopauza spôsobuje hormonálne zmeny ktoré sa môžu prejaviť nedostatočným prekrvením podslizničného väziva a vysychaním pošvovej sliznice. Je bežné, že vaginálne steny vekom a po pôrode (pôrodoch) ochabnú, čo môže zapríčiniť okrem zníženia sexuálneho zážitku aj inkontinenciu. Vagína stráca pružnosť, veľkosť, pevnosť a obranyschopnosť pred infekciami.

Po zákroku dochádza k regenerácii pošvového tkaniva, spevneniu vaginálnej sliznice a pošvových stien.

problémy ktoré rieši rejuvenizácia intímnych partií:

 • suchosť pošvy
 • uvoľnenie stien pošvy – relaxačný syndróm
 • ochabnuté intímne partie
 • redukcia alebo strata orgazmov
 • bolesti v pošve
 • opakované zápaly
 • inkontinencia moču

Riešením takzavnej širokej vagíny je omladenie vagíny. Naša klinika ponúka výlučne neinvazívne (laserové) omladenie vagíny nakoľko chirurgické omladenie môže spôsobiť poškodenie nervov a stratu citlivosť pri sexuálnom styku. 

Laserové zúženie vagíny okrem šírky vagíny rieši u žien aj suchosť vagíny , problémy s orgazmom u žien ale aj u ich partnera a zlepšuje aj inkontinenciu. Okrem zúženia vagíny na zlepšenie sexuálneho zážitku u oboch partneroch môžeme odporučiť aj Augmentáciu (zväčšenie) bodu G.

procedúra na omladenie intímnych partií: 

Laserové zúženie a omladenie vagíny INTIMALASE

Na našej klinike ponúkame laserové omladenie intímnych partií ktoré na rozdiel od chirurgického omladenia nesie so sebou menej komplikácií. Doba zotavenia je približne 5 dní.

Vonkajšie omladenie vagíny

Vonkajšie omladenie je určené pre ženy, ktorým prekáža tvar alebo dĺžka pyskov ohanbia, pre ženy vo vyššom veku, alebo ženy ktoré vyžadujú mladistvý vzhľad intímnych partií. Po pôrode alebo vekom môžu vonkajšie pysky ohanbia ochabnúť a je potrebné ich omladiť. Okrem čisto estetického dôvodu mávajú dámy požiadavky na omladenia aj z dôvodu nepríjemných pocitov či bolestí pri vykonávaní niektorých aktivít (napríklad športu).  

Labioplastika najčastejšie rieši problémy:

 • ochabnutá vagína
 • neestetická vagína
 • veľké vnútorné pysky ohanbia
 • vrásky intímnych partií
 • ochabnuté a vráskavé vonkajšie pysky ohambia
 • zejúca , príliš otvorená vagína
 • strata mladistvého vzhľadu vonkajších intímnych partií ženy

procedúry na omladenie intímnych partií: 

Augmentačná labioplastika

Slúži na zväčšenie veľkých pyskov ohanbia. Vonkajšie pysky ohanbia časom stratia svoju pružnosť a objavujú sa na nich vrásky. Pomocou kyseliny hyalurónovej je možné tieto znaky starnutia zvrátiť. Výsledkom je okamžité hydratovanie, vyhladenie vrások a zlepšenie elasticity, čím sa dosiahne mladistvý vzhľad vagíny.

Slúži na zmenšenie vnútorných pyskov ohanbia. Príliš veľké vnútorné pysky môžu pôsobiť neesteticky, alebo môžu spôsobiť diskomfort či dokonca bolesť napríklad pri športe. V takom prípade ponúkame dáme zmenšenie vnútorných pyskov ohanbia. Pri asymetrii pyskov je možná aj jednostranná labioplastika.

Bielenie a omladenie genitálu alebo análnej oblasti

Bielenie intímnych partií je najmä estetický zákrok. Môže však zvýšiť sebavedomie a zlepšit sexuálny život oboch partnerov. U žien sa bieli vagína, najmä veľké pysky ohanbia, u mužov zasa penis, možné je aj bielenie konečníka.

Kompletné omladenie vagíny

Kompletne omladenie intímnych partií je kombináciou laserového zúženia a omladenia vagíny a augmentačnej labioplastiky. Táto procedúra je vhodná pre dámy, ktoré požadujú mladistvý vzhľad vagíny a zároveň ich trápi relaxačný syndróm, teda ochabnutie svalov vagíny

Pomocou laserového omladenia intímnych partií, dáma dosiahne spevnenie stien vagíny a zúženie vagíny. Vďaka tomu sa zlepší sexuálny zážitok ako dáme, tak aj jej partnerovi. Augmentačná labioplastika spôsobí mladší a estetickejší vzhľad vagíny zvonku. 

procedúra na kompletné omladenie intímnych partií: 

Kompletné neinvazívne omladenie ženských intímnych partií

Žena po kompletnom omladení vagíny dosiahne mladší vzhľad vagíny vďaka kyseline hyalurónovej ktorá sa aplikuje do vonkajších pyskov ohanbia. Kyselina vyhladí vrásky, hydratuje a zvýši elasticitu.

Omladenie intímnych partii cena

Cena omladenia intýmnych partií sa odlišuje od typu zákroku, ktorý si žena zvolí. 

Cena laserového zúženia a spevnenia vagíny záleží od počtu sedení ktoré sa chystáte podstúpiť, cena prvého sedenia je trochu vyššia a cena ďalších sedení sa znižuje. Aktuálny cenník laserového zúženia a spevnenia vagíny nájdete tu.

Cena Augmentačná labioplastiky závisí od množstva použitej kyseliny hyalurónovej, pričom aktuálny cenník augmentačnej labioplastiky nájdete tu. Cena redukčnej labioplastiky sa mení v závislosti od zvolenej anestézii. Zákrok v lokálnej anestézií vás bude stáť o niečo menej oproti celkovej anestézii. Pozrite si náš aktuálny cenník redukčnej labioplastiky.

Cena kompletného omladenia intímnych partií rovnako závisí od množstva použitej látky a aktuálny cenník nájdete tu.

Mohlo by vás zaujímať: 

Laserove odstranenie ziliek Laserové odstránenie žiliek

Esteticky rušivé červené alebo modré cievky na ktorejkoľvek časti tela / vrátane  penisu, mieška u mužov alebo  iných častí pohlavných orgánov aj dám /  majú obvykle tvar modrých ale…

Laserová epilácia intímnych zón

Disponujeme najmodernejšou epilačnou laserovou technológiou FOTONA. Medzi jej výhody patrí bezbolestnosť, výkonnosť, rýchlosť a minimalizácia nutnosti zákroky opakovať. Príprava pred epiláciou intímnych …

Augmentácia bodu G / G-shot /

Zväčšenie, alebo augmentácia G / G-shot /  bodu je ambulantný výkon, ktorý sa vykonáva v lokálnej anestézii. Do oblasti bodu G aplikujeme kyselinu hyalurónovú. Tento zákrok môže zvýšiť nielen Váš, al…