Omladenie Intímnych Partií – Aké sú možnosti?

Autor článku
MUDr. Milan Gajdoš, MPH
Ktorý vykonal viac ako 5000 zákrokov

Ženské intímne partie sa dajú omladiť zvonku procesom, ktorý nazývame labioplastika alebo zvnútra, laserovým zúžením a spevnením vagíny a aj prípadnou aplikáciou kyseliny hyalurónovej , takzvaná rejuvenizácia vagíny.

Na našej klinike delíme procedúry omladenia vagíny do troch hlavný kategórii

Vnútorné omladenie vagíny

Vnútorné omladenie vagíny najčastejšie postupujú ženy po menopauze alebo po pôrode. Menopauza spôsobuje hormonálne zmeny ktoré sa môžu prejaviť nedostatočným prekrvením podslizničného väziva a vysychaním pošvovej sliznice. Je bežné, že vaginálne steny vekom a po pôrode (pôrodoch) ochabnú, čo môže zapríčiniť okrem zníženia sexuálneho zážitku aj inkontinenciu. Vagína stráca pružnosť, veľkosť, pevnosť a obranyschopnosť pred infekciami.

Po zákroku dochádza k regenerácii pošvového tkaniva, spevneniu vaginálnej sliznice a pošvových stien.

Riešením takzavnej širokej vagíny je omladenie vagíny. Naša klinika ponúka výlučne neinvazívne (laserové) omladenie vagíny nakoľko chirurgické omladenie môže spôsobiť poškodenie nervov a stratu citlivosť pri sexuálnom styku. 

Laserové zúženie vagíny okrem šírky vagíny rieši u žien aj suchosť vagíny , problémy s orgazmom u žien ale aj u ich partnera a zlepšuje aj inkontinenciu. Okrem zúženia vagíny na zlepšenie sexuálneho zážitku u oboch partneroch môžeme odporučiť aj Augmentáciu (zväčšenie) bodu G.

procedúra na omladenie intímnych partií: 

Vonkajšie omladenie vagíny

Vonkajšie omladenie je určené pre ženy, ktorým prekáža tvar alebo dĺžka pyskov ohanbia, pre ženy vo vyššom veku, alebo ženy ktoré vyžadujú mladistvý vzhľad intímnych partií. Po pôrode alebo vekom môžu vonkajšie pysky ohanbia ochabnúť a je potrebné ich omladiť. Okrem čisto estetického dôvodu mávajú dámy požiadavky na omladenia aj z dôvodu nepríjemných pocitov či bolestí pri vykonávaní niektorých aktivít (napríklad športu).  

procedúry na omladenie intímnych partií: 

Kompletné omladenie vagíny

Kompletne omladenie intímnych partií je kombináciou laserového zúženia a omladenia vagíny a augmentačnej labioplastiky. Táto procedúra je vhodná pre dámy, ktoré požadujú mladistvý vzhľad vagíny a zároveň ich trápi relaxačný syndróm, teda ochabnutie svalov vagíny

Pomocou laserového omladenia intímnych partií, dáma dosiahne spevnenie stien vagíny a zúženie vagíny. Vďaka tomu sa zlepší sexuálny zážitok ako dáme, tak aj jej partnerovi. Augmentačná labioplastika spôsobí mladší a estetickejší vzhľad vagíny zvonku. 

procedúra na kompletné omladenie intímnych partií: 

Omladenie intímnych partii cena

Cena omladenia intýmnych partií sa odlišuje od typu zákroku, ktorý si žena zvolí. 

Cena laserového zúženia a spevnenia vagíny záleží od počtu sedení ktoré sa chystáte podstúpiť, cena prvého sedenia je trochu vyššia a cena ďalších sedení sa znižuje. Aktuálny cenník laserového zúženia a spevnenia vagíny nájdete tu.

Cena Augmentačná labioplastiky závisí od množstva použitej kyseliny hyalurónovej, pričom aktuálny cenník augmentačnej labioplastiky nájdete tu. Cena redukčnej labioplastiky sa mení v závislosti od zvolenej anestézii. Zákrok v lokálnej anestézií vás bude stáť o niečo menej oproti celkovej anestézii. Pozrite si náš aktuálny cenník redukčnej labioplastiky.

Cena kompletného omladenia intímnych partií rovnako závisí od množstva použitej látky a aktuálny cenník nájdete tu.

Mohlo by vás zaujímať: